Kuchyňská nepatří do bazénu
Při nezbytném ošetřování bazénové vody se velice osvědčil jeden přírodní produkt, kterým je sůl. Jestliže máte v úmyslu udržovat kvalitu svého bazénu právě pomocí tohoto prostředku, pak se doporučuje mít v bazénové technologii zařazenou i takzvanou solničku. § Solnička (neboli salinizační jednotka) je určena k tomu, aby v ní probíhala elektrolýza slané bazénové vody za vzniku aktivního prvku chlóru.
Potřebné množství soli se aplikuje na počátku koupací sezóny (na jaře) hned po napuštění bazénu.Poté je zapotřebí, aby se bazénová sůl podle potřeby doplňovala.
– Za optimální množství se považuje dávka přibližně pět kilogramů na jeden tisíc litrů bazénové vody.
– Odpovídá to tedy asi pěti desetinám procent.
Sůl se z bazénu vytrácí působení filtrace. Při procesu praní filtračního materiálu s vodou odtéká i rozpuštěná sůl. Při výběru vhodného produktu je zapotřebí dbát na jeho čistotu. Musí se tedy jednat o čistý chlorid sodný, který neobsahuje žádné nečistoty nebo přídatné látky. Ideální je proto potravinářská kvalita.
Kupujte pouze kvalitu bez příměsí
Pokud hovoříme o potravinářské kvalitě, pak nás může napadnout otázka, zda by byla vhodná přímo kuchyňská sůl.
§ PODLE ODBORNÍKŮ JE TO ROZHODNĚ NEVHODNÉ.
Od čtyřicátých let minulého století se do kuchyňské soli začal z důvodu prevence před onemocněním štítné žlázy aplikovat prvek jód. Ten sice našemu tělu v mnoha ohledech prospívá, ale o bazénové technologii se to rozhodně říci nedá.
– Při zmíněné elektrolýze bazénové vody, která probíhá v salinizační jednotce, by mohlo vzniknout nežádoucí zabarvení vody do nevzhledného hnědého odstínu.
– Vodu bychom měli tedy čistou, ale asi by se nám do ní příliš nechtělo.
Kvalitní bazénovou sůl si můžete zakoupit v mnoha různých váhových kategoriích. Podle toho, jak velké koupaliště budete přes sezónu ošetřovat.